reinis dzudzilo ©

Berta.me

 1. SUŅA SIRDS / HEART OF A DOG

  Mihails Bulgakovs / Mikhail Bulgakov

  СОБАЧЬЕ СЕРДЦЕ / Михаил Булгаков

    

  24 / 11 / 2022 

  Rīgas Krievu teātris

    

  Galvenais subjekts, kurš Bulgakova darbā tiek pārvērsts jaunā cilvēkā, par nelaimi komunistā, ir suns Šariks. “Bumba” ir viņa vārda saknē. Ja mēs pārgriežam bumbas ķermeni, mēs iegūstam rinķa līniju - apli. Apļa struktūra ir šīs izrādes vizuālās dramaturģijas pamats. Vēl viens pamats ir burts un valoda, alfabēts. Suns skrien pakaļ savai astei gluži kā čuska pati kož savā astē. Tie abi šajā darba ir saistīti, gan iezīmējot apļa formas struktūru, gan atsaucoties uz čūsku kā medicīnas zinātnes simbolu.
  Ja mēs gribam būtu poētiski un tādi mēs gribam būt gandrīz viemēr, tad šajā darbā scenogrāfijas telpu mēs nosaucam par sirdi, bet katru tās atsevišķo istabu par sirds kambari. Katru jaunu kambara ieraudzīšanu pavada priekškara atvēršana, atklājuma akts.
  Šis darbs jau tā uzrakstīšanas brīdi bija aktuāls un joprojām tāds ir, tāpēc mēs droši atļaujamies savā interpretācijā turpināt aktualizēt šī darba un mūsu pašu politisko stāju un kritiku.

    
  Dzudzilo

    

  Dramatizējums – Aleksandrs Zapoļs

  Režisors - Dmitrijs Petrenko

  Vizuālā dramaturģija - Krista un Reinis Dzudzilo

  Komponiste - Anna Fišere

  Gaismu mākslinieks - Oskars Pauliņš

   

  Aktieri - / Jevgeņijs Čerkess / Aleksandrs Maļikovs / Dmitrijs Palēss / Ivans Streļcovs / Anastasija Ļovina / Darja Fečina / Anatolijs Fečins

   

  Fotogrāfe © Agnese Zeltiņa