reinis dzudzilo ©

Berta.me

 1. TU MANI PADARĪJI PAR STIKLU / YOU HAVE MADE ME LIKE GLASS

  ar/with Krista Dzudzilo

   

  Galerija Alma Padures muižā / Alma Gallery in the Padure Manor

  17 / 09 - 30 / 11 / 2021

 2. Instalācija Padures muižas ārtelpā un iekštelpā


  Senas ēkas ir daudzu tagadņu vietas. Tās ir pilnas atmiņu. Sienas, grīdas neko neattēlo, bet tās sevī glabā citas tagadnes nospiedumus. Tie tur kaut kur iekšā ir un tiklīdz kā ar tiem saskaramies, mēs arī kļūstam par daļu no šī nospieduma, uz mazu mirkli vai arī uz mūžību. Stikli jeb spoguļi ir tādi paši. Lai gan tie ir kā bezkaislīgas acis, kuras vēro notiekošo tagadnē, nepamet doma, ka spoguļi vienlaicīgi saglabā atmiņu uz sava ķermeņa. Tie ir kā tagadnes atmiņa, kuri kā fotogrāfijas trauslā virsma kaut kur sevī kaut ko saglabā.
  Bērnībā mēs turējām spoguli pavērstu uz augšu un varējām redzēt citu tagadni, vienlaicīgi vērojot to no sava acu punkta, it kā to pašu, bet reizē citu un neparastu. Tagadni tagadnē. Tā ir spēle, kurā rodas attēls, kas ir realitāte, kā glezna vai fotogrāfija, kura mūžīgi mainās. Spogulis jeb portāls uz citu, vienlaicīgi to pašu realitāti.
  Darbs "Tu padarīji mani par stiklu" sastāv no divdesmit septiņiem apaļiem, brīvi stāvošiem spoguļobjektiem. Tie atrodas dažādās vietās muižas dārzā, eksterjerā un interjerā, visu laiku iemūžinot tagadni un atstarojot visu dzīvo un nedzīvo dabu, kura ir objektu priekšā un tālumā.

   

  Dzudzilo

   

  [EN] 

   

  Kuratore: Astrida Rinķe, Galerija Alma 

  Fotogrāfe © Dzudzilo